En iyi multivitamin

En iyi multivitamin vücudun çalışırken ihtiyaç duyduğu tüm vitamin ve mineralleri fazlasıyla içeren multivitamindir. Sitemizde tavsiye ettiğimiz vitamin takviyeleri buna uygundur.

Araştırdığımız kadarıyla bir çok multivitamin hazırlanırken vücudun gereksinim duyduğu miktarlar hesaplanıyor ama emilim oranları hesaplanmıyor. Bir multivitaminin içerdiği herşey vücut tarafından tam olarak emilmez. Bağırsak sağlığına bağlı olarak emilim %10lara kadar düşebilir.

Yani bir vitaminin içeriğinde 1000 mg C vitamini olsun diyelim. Bağırsak sağlığınızda sıkıntı varsa, vücut bu 1000mgın sadece %10unu emiyor olabilir. Gerisi idrar ve dışkı yoluyla atılır. Bazı yeni nesil multivitamin firmaları bunu farkettiğinden günlük ihtiyaç değerlerinin fazlasını multivitaminlere koymaktadırlar. İşte en iyi multivitamin dediğimizde aklımıza bu tür vitaminler gelmeli.

Biliyorsunuz ki sitemizde sadece kullandığımız ve faydasını gördüğümüz multivitaminleri öneriyor ve tavsiye ediyoruz. Çünkü biz de geçmişte aynı hataya düştük ve işe yaramayan multivitaminlere bolca para döktük.

Eğer çok uzun zamandır vitamin takviyesi kullanmıyorsanız, bu tür vitaminler bir kaç gün rahatsız edici olabilir. Vücudunuz ihtiyacı olduğu vitamin ve mineralleri aldığı için hızlı çalışmaya başlayacaktır. Eğer rahatsızlık duyarsanız, aldığınız multivitamini başlangıçta günlük olarak değilde 2 günde bir almak faydalı olabilir.

Sağlıklı kalmanız,dinç hissetmeniz ve farkındalığınızın yüksek olması dileğiyle…