Kısaca Multivitamin

Multivitamin için takviye edici gıda kelimesini kullanabiliriz. Vücudun ihtiyaç duyduğu alfa lipoik asit, koenzim q10 ve folik asit gibi vücut tarafından üretilmeyen bir çok vitaminle birlikte yeterli miktarda amino asit içerirler. Multivitaminler düzenli olarak tüketildiği taktirde vücudun vitamin ve mineral ihtiyacını karşılarlar. Multivitaminler suda eriyen tablet, kapsül veya hap şeklinde olurlar. Multivitaminleri düzenli olarak tüketmek en iyi çözüm olsa da halsiz düştüğünüzde de kullanabilirsiniz. Multivitamin kullanıldığında vücut ihtiyaç duyduğu vitaminleri alır, gerisini dışkı ve idrar yoluyla atar.

Yetişkinler için üretilen multivitaminler dışında çocuklar için özel multivitaminler de satılmaktadır. Multivitaminler gıda takviyesi olarak adlandırıldığı için eczaneler dışında da satılabilir.

Multivitaminler bağışıklığı arttırırlar.

Düzenli Olarak Tüketildiğinde Bağışıklığı Önemli Ölçüde Arttırırlar

Erkekler ve kadınlar çoğunlukla özellikle saç dökülmesini durdurmak veya yavaşlatmak için multivitamin kullanırlar. Ama bunun dışında da multivitaminlerin bir çok faydası vardır. Konstrasyonu arttırma, depresyondan uzak tutma, bağışıklığı arttırma gibi bir çok faydası olan multivitaminleri kullanmak vücudunuza bakım yapmak gibidir. Özellikle dengeli beslenmeyenlerin bağıklık sistemlerini ayakta tutabilmeleri için multivitamin kullanmaları tavsiye edilmektedir.

Ben kullanmıyorum ama multivitaminlerin yanında ayrıca bağlık yağlarını da kullanabilirsiniz.

En çok kullanılan multivitamin markaları

Türkiye’de En Çok Kullanılan Markalar

Pharmaton

Nature Supreme

Ocean Multivitamin

Solgar VM2000

Birçok firma multivitaminlerin içeriğini sık sık değiştirmeye başladığı için kullandığınız multivitaminin içeriğini takip etmeniz gerekmektedir. Bugünün en iyi multivitamini yarın size iyi gelmeyebilir. O yüzden multivitamin almadan önce içeriğini incelemelisiniz. Biz sitemizde sadece bize iyi gelen,faydasını gördüğümüz multivitaminleri bulundurduğumuz için sitemizi de takip edebilirsiniz.