Alkol Kullananlara Multivitamin Takviyesi

Alkol kullananlara multivitamin takviyesi neden gerekli? Aslında biz bunu twitter adresimizde sorduk. Geçmişte birileri bana Kharsakoff sendromundan bahsetseydi ailem boşanmazdı. Ancak ne yazık ki Türkiye’de bilinmiyordu. İşin kötüsü şu anda da internette olan bir çok yazı yalnış bilgilerle dolu.

Yetersiz beslenme ve alkol kullanımı sonrasında Kharsakoff sendromu diye bir hastalıkla karşılaşıyoruz. Bu hastalık B vitamin grubunun yetersiz alınmasıyla ilgili. Ve kişinin şiddete başvurması veya hafızasını tamamen veya kısmen kaybetmesi gibi yan etkilerle sonuçlanıyor.

Alkol kullanıldığında vücuttaki birçok vitamin ve mineral olması gerektiğinden daha hızlı bir şekilde vücuttan atılır. Bu yüzden vücut bir kaç gün kendine gelemez. Sadece B vitamini grubu değil, yeterince depolanmamış bütün mineral ve vitaminler vücudu terkeder. İşin kötüsü alkollüyken mutluluk hormonlarınızı da tükettiğinizden, fazla alkol kullanımı sonrası 3 gün sürebilen halsizlik,huzursuzluk ve kaygı ile karşılaşırsınız. Zaten alkol sonrası işkembe veya paça çorbası da bu yüzden tavsiye edilir.

İşte ertesi gün alınan iyi bir multivitamin, vücudun duyduğu bütün vitamin ve mineralleri yerine koyar ve Kharsakoff sendromu gibi rahatsızlıklardan sizi korur.

Sitemizde de her zaman bu konuda işe yarayan vitaminleri bulacaksınız. Zaman zaman bu önerilerimiz değişeceği için sitemizi takip etmenizi tavsiye ediyoruz.

Alkol kullananlara multivitamin takviyesi

Peki neden değişecek?

Yıllar önce bana çok iyi gelen bir multivitamin vardı. Zamanla içeriğiyle oynadıklarından artık hiç bir faydasını görmüyorum. Ayrıca marka değeri yükseldiği için de fiyatı da uçmuş durumda.

Tavsiye ettiğimiz multivitaminlerin dışında ekstra bir takviye almanız gerekmiyor. Gerekirse de bunu da sitemizin en üstünde veya altında duyururuz. Anlatmak istediğim şey, bugün size iyi gelen şey bir başka gün değişikliklerden dolayı iyi gelmez. Bunu kapitalizm mi yaptırıyor yoksa iyileşmemizi istemeyen ilaç firmaları mı yaptırıyor bilmiyorum ama biz herşeyi zamanında duyurmaya çalışacağız.

Vahdet Tobias Turkon’un kitabından sonra artık maden suları da dahil kullandığımız bütün vitaminlerin ve minerallerin içeriklerini takip ediyoruz.

Sağlıcakla kalın.